Anti Statik Hava Tabancası

PULS İyonizasyon Tabancası endüstriyel uygulamalarda statik yükü nötralize etmek ve toz parçacıklarını yüzeyden ayırmak için tasarlanmış, elle tutulan bir hava tabancasıdır. Güçlü performansı hızlı deşarj zamanı ile etkin iyonizasyon sağlayabilmektedir. İyonizasyon tabancası, oluşturduğu elektrik alanı sayesinde hava moleküllerini pozitif ve negatif iyonlarına ayırır, ayrılmış olan iyonlar hava tabancası sayesinde daha uzak mesafelere taşınırlar.

Tabancanın etkin mesafesinden geçirilen herhangi bir statik yüklü ürün oluşan zıt yüklü iyonları çekecek ve malzemeyi nötralize edecektir. Aynı zamanda statik elektriğin neden olduğu elektriksel şoklar, patlamalar, yangın tehlikeleri ve toz çekimi engellenmiş olacaktır. Kalibrasyon gerektirmeyen, bakımı ve temizliği kolay iyonizasyon tabancası sayesinde makineler uzun yıllar yüksek performansla problemsiz bir şekilde kaliteli, güvenli ve hijyen bir üretim gerçekleştirir İğnelerin her bir ucu kapasitif olarak yüksek voltaja bağlı olduğundan, kullanıcı kazara çubuğun iğnelerine dokunsa bile insan sağlığına zarar veren bir elektrik şokuna maruz kalmayacaktır. Kompresörden sisteme uygulanacak hava temiz ve kuru olmalıdır. Ergonomik ve hafif olmasından dolayı basit, sessiz ve etkin bir çalışma şekli vardır.

Genel Özellikler
Hızlı deşarj zamanı / Ergonomik tasarım / Kullanımı kolay

Uygulamalar
Kalıp ve kalıplama / Optik / Otomobil parçaların temizlenmesi / Serigrafi baskı / Plastik levha / Elektronik parça üretimi / Boya öncesi temizleme / 3-D parça temizliği ve nötralizasyonu / Lens temizliği / Mobilya sektörü / Paketleme

Teknik Özellikler

Çalışma Gerilimi 7.5 k VAC
Giriş Frekansı 50 / 60 Hz
Yüksek Gerilim Kaynağı Puls Güç Kaynağı Model 1
Yapı Paslanmaz 304 yaylayıcı iğneler, plastik tutma kolu, alüminyum gövde
Maks. Hava Basıncı (Temiz ve kuru hava) 100 Psi / 6 bar
Kablo 2.5 m HV Kablo
Etkin Çalışma Mesafesi 500 mm
Çalışma Sıcaklığı 0-60 ºC
Sertifika CE