Statik Kontrol Nozulları

Statik kontrol Nozzları, endüstriyel uygulamalarda anti statik barların takılamadığı küçük noktalarda yüksek statik yükü nötralize etmek için tasarlanmıştır. Güçlü performansı hızlı deşarj zamanı ile etkin iyonizasyon sağlayabilmektedir. Statik kontrol nozzları, oluşturduğu elektrik alanı sayesinde hava moleküllerini pozitif ve negatif iyonlarına ayırır, ayrılmış olan iyonlar hava nozzları sayesinde daha uzak mesafelere taşınırlar. Nozzle ın etkin mesafesinden geçirilen herhangi bir statik yüklü ürün oluşan zıt yüklü iyonları çekecek ve malzemeyi nötralize edecektir. Aynı zamanda statik elektriğin neden olduğu elektriksel şoklar, patlamalar, yangın tehlikeleri ve toz çekimi engellenmiş olacaktır.

Kalibrasyon gerektirmeyen, bakımı ve temizliği kolay statik kontrol nozzları sayesinde makineler uzun yıllar yüksek performansla problemsiz bir şekilde kaliteli, güvenli ve hijyen bir üretim gerçekleştirir. İğnelerin her bir ucu kapasitif olarak yüksek voltaja bağlı olduğundan, kullanıcı kazara çubuğun iğnelerine dokunsa bile insan sağlığına zarar veren bir elektrik şokuna maruz kalmayacaktır. Kompresörden sisteme uygulanacak hava temiz ve kuru olmalıdır. Ergonomik ve hafif olmasından dolayı basit, sessiz ve etkin bir çalışma şekli vardır.

Genel Özellikler
Kolay monte edilir / Hızlı deşarj zamanı / Küçük ve kompakt / Düşük fiyat

Uygulamalar
Kalıp içi etiketleme / Optik / Otomobil parçaları üretimi / Ofset baskı / Tampon baskı / Plastik levha / Elektronik parça üretimi / Boya öncesi temizleme / Lens Temizleme / Mobilya sektörü / Paketleme / Ambalaj

Teknik Özellikler

Çalışma Gerilimi 7.5 k VAC
Giriş Frekansı 50 / 60 Hz
Yüksek Gerilim Kaynağı Puls Güç Kaynağı Model 1
Yapı Paslanmaz 304 yayıcı iğneler, alüminyum gövde
Maks. Hava Basıncı (Temiz ve kuru hava) Max. 6 bar
Kablo 2.5 m HV Kablo
Etkin Çalışma 500 mm
Çalışma Sıcaklığı 0-60 ºC
Ebatlar 30x30x90mm (en x boy x yükseklik)
Sertifika CE