Kompresör Bağlantılı Anti Statik Bar (çubuk)

PULS Anti statik bar kompresör bağlantılı hava aparatı sayesinde üretim sırasında uzak mesafelerde problem olan bozucu statik yükleri nötralize etmek için tasarlanmıştır. Tasarmından kaynaklanan yüksek teknoloji sayesinde yüksek hızlı uygulamalarda da statik elektrik problemlerine daha verimli çözüm üretmektedir. Güçlü performansı hızlı deşarj zamanı ile etkin iyonizasyon sağlayabilmektedir. Anti statik çubuklar, oluşturdukları elektrik alanı sayesinde hava moleküllerini pozitif ve negatif iyonlarına ayırır, ayrılmış olan iyonlar hava aparatı sayesinde daha uzak mesafelere taşınırlar.

Çubuğun etkin mesafesinden geçirilen herhangi bir statik yüklü ürün oluşan zıt yüklü iyonları çekecek ve malzemeyi n??tralize edecektir. Bu da ürünlerin birbirlerine yada makine üzerindeki diğer aksamlara yapışmasını engelleyecektir. Aynı zamanda statik elektriğin neden olduğu elektriksel şoklar, patlamalar, yangın tehlikeleri ve toz çekimi engellenmiş olacaktır. Kalibrasyon gerektirmeyen, bakımı ve temizliği kolay anti statik çubuklar sayesinde makineler uzun yıllar yüksek performansla problemsiz bir şekilde kaliteli, güvenli ve hijyen bir üretim gerçekleştirir.

Çubuğun her bir ucu reziftif olarak yüksek voltaja bağlı olduğundan, kullanıcı kazara çubuğun iğnelerine dokunsa bile insan sağlığına zarar veren bir elektrik şokuna maruz kalmayacaktır. Kompresörden sisteme uygulanacak hava temiz ve kuru olmalıdır. Standart olarak üzerinde mevcut olan bağlantı aparatları sayesinde birçok değişik şekilde ulaşılması zor yerlere hızlı ve kolay bir şekilde monte edilebilir. Kullanılacağı uygulamalara göre farklı uzunluklarda üretilir.

Genel özellikler
Kolay monte edilir / Yüksek performans / Emniyetli çalışma / Uzun çalışma ömrü

Uygulamalar
Kaplama / Laminasyon / Plastik poşet üretimi / Levha çekim / Dilimleme (dilme) / Sargı – Çözgü / Streç katlama / Katlama / Kâğıt üretimi / Şişirme / Film çekme / Ekstruziyon / Flekso baskı / İnkjet baskı / Lazer baskı

Teknik Özellikler

Giriş Gerilimi 7.5 k VAC
Giriş Frekansı 50 / 60 Hz
Yüksek Gerilim Kaynağı Puls Güç Kaynağı Model 1
Yapı Alüminyum ve PVC
Yayıcı İğneler Paslanmaz 304
İyonizasyon Malzemesi Epoksi
Kablo 2.5 m HV Kablo
Çalışma Sıcaklığı 0 - 60 ºC
Ortam Nemi Max. 70% RH
Hava Basıncı Max. 6 Bar
Hava Bağlantısı 1/4 inch
Etkin Mesafe Max. 500 mm
Ağırlık 1,6 Kg/m
Ebatlar 42x40 mm profil, max. uzunluk 4000 mm
Sertifika CE