KDA 75 Anti Statik Bar (çubuk)

PULS anti statik bar tasarımından kaynaklanan yüksek teknolojisi sayesinde diğer anti statik çubuklardan farklı olarak yüksek hızlı uygulamalarda da statik elektrik problemlerine daha verimli çözüm getirmektedir. Üretim esnasında oluşan bozucu statik yükleri nötralize etmek için tasarlanmıştır. Güçlü performansı ve hızlı deşarj zamanı ile etkin iyonizasyon sağlamaktadır.

Anti statik çubuklar, oluşturdukları elektrik alan sayesinde hava moleküllerini pozitif ve negatif iyonlara ayırır. Çubuğun etkin mesafesinden geçirilen herhangi bir statik yüklü ürün oluşan zıt yüklü iyonları çekecek ve malzeme nötralize olacaktır. Bu da ürünlerin birbirlerine yada makine üzerindeki diğer aksamlara yapışmasını engelleyecektir. Aynı zamanda statik elektriğin neden olduğu elektriksel şoklar, patlamalar, yangın tehlikeleri ve toz çekimi engellenmiş olacaktır. Kalibrasyon gerektirmeyen, bakımı ve temizliği kolay anti statik çubuklar sayesinde makineler uzun yıllar yüksek performansla problemsiz bir şekilde kaliteli, güvenli ve hijyen bir üretim gerçekleştirir.

Çubuğun her bir ucu reziftif olarak yüksek voltaja bağlı olduğundan, kullanıcı kazara çubuğun iğnelerine dokunsa bile insan sağlığına zarar veren bir elektrik şokuna maruz kalmayacaktır. Standart olarak üzerinde mevcut olan bağlantı aparatları sayesinde birçok değişik şekilde ulaşılması zor yerlere hızlı ve kolay bir şekilde monte edilebilir. Kullanılacağı uygulamalara göre farklı uzunluklarda üretilir.

Genel Özellikler
Kolay monte edilir / Yüksek performans / Güvenlik / Uzun çalışma ömrü

Uygulamalar
Boyacılık / Plastik poşet üretimi / Kaplama / Kesme uygulamaları / Sarma / çözme işlemi / Ambalaj / Kâğıt üretimi / Plastik film üretimi / Ekstrüzyon / İngjet / Lazer baskı / Kâğıt katlama

Teknik Özellikler

Giriş Gerilimi 7.5 k VAC
Giriş Frekansı 50 / 60 Hz
Yüksek Gerişim Kaynağı Puls Güç Kaynağı Model 1
Maks. Çıkış Akımı 5mA'dan küçük
Uzunluk 100mm ile 4000mm arasında istenilen ölçülerde
Yapı Aliminyum ve PVC
Yayıcı İğneler Paslanmaz 304
Maks. Çalışma Mesafeleri 150 mm
Yüksek Hızlarda Çalışma Mesafesi 25 - 50 mm
Kablo 2.5 m HV Kablo
Çalışma Sıcaklığı 0 - 60 ºC
Ortam Nemi Maks. 70 % RH
Ağırlık 0.974 Kg/m
Ebatlar 25 x 37 mm profil, maks. uzunluk 4000mm
İzolasyon Epoksi
Sertifika CE