Statik Elektrik Yükleyici Bar (çubuk)

PULS Yükleyici çubuklar materyalin bir yere veya birbirine yapışması gerektiği uygulamalarda kullanılırlar. Pekçok üretim aşamasında, malzemenin veya materyalin birbirine yapışmasını gerektirir. Bu yapışma iz bırakmamalı ve materyaller birbirinden ayrıldığında malzeme yüzeyine zarar vermemelidir. Kağıt, plastik gibi yüksek dirençli malzemeler herhangi bir yapıştırıcıya gerek duymadan Puls yükleyici çubukl lar yardımıyla iletken yüzeylere kenetlenmekte ve bağlanabilmektedir. İyonizasyon kullanarak elektrostatik yükleme, yükleme jeneratörü ve bir yük uygulayıcı ile yükleyici sistemi oluşturmaktadır.

Yükleyici çubuk lar belli miktarda yük uygulanabilecek şekilde tasarlanmıştır. Yükleyici çubuk iğneleri yüksek voltaja rezistif olarak bağlandığı için kıvılcım çıkarmaz ve daha güvenli bir çalışma sağlar. Pozitif veya negataif polarite söz konusu olduğunda güç kaynağının voltajı buna göre seçilmelidir. Statik yük ve yapıştırma uygulamaları için yükleyici çubuk yüklenecek malzemeden 10-20mm uzağa yerleştirilmelidir. PULS Yükleyici çubuklar kolay montaj özelliğine sahiptir. Yükleyici barlar arka yüzeylerinde bulunan bağlantı kanalları, M8x60 ölçülerindeki plastik bağlantı aparatı sayesinde kolay ve güvenli bir montaj sağlar. Statik yük ve yapıştırma uygulamaları nda düzenli çalışmayı sağlayabilmek için statik yüklenecek her iki malzemenin de birbirine yapışmadan önce en uygun iyonizasyon sistemiyle (bkz. Puls Statik Elektrik Önleyiciler) nötrelize edilmesi gerekmektedir.

Genel özellikler
Kolay monte edilir / Rezistif olarak bağlantılı / Kıvılcım saçması yok

Uygulamalar
Kalıp içi etiketleme / Poşet kesme / DVD üretimi / Laminasyon kaplama / İstifleme / Otomatik bobin değiştirme / Kenar yapıştırma / Çok hatlı besleme hatları / Şerit atma
/ Vakumlu shrinkleme / Elektrostatik yapıştırma

Teknik Özellikler

Çalışma Gerilimi Mak. 20kV DC
Boyutlar 31mm x 40mm
Yapı PVC
Çalışma Sıcaklığı 0-40 ºC
Kablo 2 – 4 mt
Çalışma Aralığı 10 – 20 mm
Bağlantı Şekli M8x60 vida
Ağırlık 1,4 kg/mt
Uzunluk Maks. 3940 mm
Polarite N = Negatif / P = Pozitif